Karaarslan Mimarlık

Forest PRO

Forest PRO

Plugin sınıfında tanımlanan yazılımlar arasında her zaman itoo software’ün ürünleri kendisinden kalitesi ve entegrasyonu ile söz ettirmiştir. itoo software’ün amiral gemilerinden olan Forest pack temel mantığı ile özetlenecek olursa belirli bir algoritma kullanarak birden fazla nesneyi Proxy olarak çoklayan bir araçtır. 3dsmax’in dahili araçları ile çok fazla uğraş alacak ve parametrik geri dönüşlere imkan tanımayacak olan bir çok ardışık ve bağımlı işlemi anlaşılır arayüzü ile kullanıcıya sunan başarılı bir plugindir.

 

Geniş ölçekli sahnelerde orman yapımından, detay sahnelerdeki çim, çakıl taşı gibi peyzaj öğelerini kolaylıkla oluşturabilir, gerçek zamanlı olarak parametrik değişimlere imkan tanıyarak koordinasyonu editleme imkanı sunar. Normal kopyalama veya manuel Proxy kopyalamaya göre kat kat hızlı ve sorunsuz çalışır.

Aşırı kullanımda makinenin donanım özelliklerinin iyi olması gerekmektedir. Aksi durumlarda çok uzun render sürelerinin doğmasına veya kapanmalara sebep olabilir.

İçerisinde bulunan zengin bir kütüphane ile çim, çakıl, çorak alanlar oluşturmanız yalnızca bir kaç saniyenizi alır. itoo software sitesinden Forest Lite versiyonunu indirerek kullanabilirsiniz. Lite versiyonunda tam sürüme kütüphane kapsamı daraltılmış olarak yer almaktadır.

Özellikle peyzaj anlamında zengin görünen ve içerisinde çoklanan öğelerin varyasyonları ile farklılaştırıldığı doğal görünüme sahip çalışmalara kısa sürede imza atmak için Forest Pack’in vazgeçilmez bir araç olduğunu vurgulayalım.